Teknoloji

Baldur’s Gate 3, Steam’de Yılın En İyi Çıkış Yapan 2. Oyunu Oldu

 
Larian Studios tarafından oyuncuların beğenisine sunulan Baldur’s Gate 3, geçtiğimiz gün tam sürüm olarak yayınlandı. Bir süredir erken erişim sürümünde olan oyun, artık tam sürüme kavuştu. Tam sürümle birlikte oyun, Steam’de 2023’ün en çok yayınlanan ikinci oyunu oldu.
 
Baldur’s Gate 3, piyasaya sürüldüğünde 400.000’den fazla eşzamanlı oyuncuya ulaşıyor
 
 
 
3 Ağustos’ta piyasaya çıkan Baldur’s Gate 3, 400.000’den fazla eşzamanlı oyuncuyla Steam’de rekorlar kırdı. Yıllardır erken erişimde olan oyun, Steam üzerinden resmi olarak çıkışını yaptı ve oyuncu sayısıyla dikkatleri üzerine çekti. Bu eşzamanlı oyuncu sayısı etkileyici olsa da Hogwarts Legacy oyununun gerisinde kaldı. Hogwarts Legacy’nin çıkışıyla birlikte eş zamanlı oyuncu sayısı 879.308’e ulaştı.
 
 
 
Baldur’s Gate 3, Path of Exile 2’yi geliştiren Larian ekibi tarafından geliştirildi. Wizards of the Coast stüdyosundaki Dungeons & Dragons grubuyla işbirliği içinde geliştirilen Baldur’s Gate 3, D&D mekaniği ve büyülere dayanıyor. Oyun ayrıca önümüzdeki ay PS5 konsolunda çıkış yapmaya hazırlanıyor. Xbox versiyonunun ise 2024 yılına kadar çıkmayacağı belirtiliyor.

haber-hacilar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu