Haber

3 yıl kullanılmayan İstanbulkartlar iptal edilecek: İstanbulkart Çerçeve Sözleşmesi nedir? Neleri Kapsıyor?

İstanbul’da yaşayan vatandaşlar birden fazla şehir içi ulaşımda İstanbulkart’ı kullanmayı tercih ediyor. BELBİM ise İstanbulkart kullanıcılarını ilgilendiren yeni bir gelişmeyi duyurdu. Çerçeve sözleşme kapsamındaki İstanbulkartlar 3 yıl kullanılmadığı takdirde iptal edilecektir. Vatandaşlara e-posta yolu ile gönderilen çerçeve sözleşme talebe göre kabul ya da reddedilebilmektedir. Peki İstanbulkart çerçeve sözleşmesi nedir? İstanbulkart çerçeve sözleşmesi neleri kapsıyor? Detaylar içeriğimizde…

İstanbul’da yaşayan birçok vatandaş, şehir içi ulaşımda toplu ulaşım için İstanbulkart’ı kullanıyor.

Geçmişte Akbil olarak kullanılan İstanbulkart, 2009 yılında temassız akıllı şehir kartı olarak da kullanılmaya başlayarak vatandaşlara büyük kolaylıklar sağladı.

1 Ocak 2023 tarihi itibariyle uzun süredir kullanılan İstanbulkartlarla ilgili yeni bir dönem başladı. BELBİM, İstanbulkartların kişiye özel hale getirilmesinin zorunlu olduğunu aksi takdirde vatandaşların çeşitli haklardan yararlanamayacağını duyurdu.

Kişiye özel olmayan kartlar toplu taşımada kullanılabilse de resmi tatillerde ücretsiz seyahat, transfer ve ücret iadesi gibi hakları kapsamaz.

BELBİM, çerçeve sözleşme kapsamında yer alan ve 3 yıldır kullanılmayan İstanbulkartların iptal edileceğini vatandaşlara duyurdu.

Açıklamalarının ardından birçok kişi İstanbulkart çerçeve sözleşmesinin detaylarını araştırmaya başladı.

İstanbulkart Çerçeve Sözleşmesi Nedir?

İstanbulkart Çerçeve Sözleşmesi, BELBİM’in müşteriye sunacağı hizmetlerin kapsamını ve bu hizmetlere ilişkin tarafların hak ve sorumluluklarını belirlemeye ilişkindir. Çerçeve sözleşme geçtiğimiz günlerde yürürlüğe girdi. Vatandaşlar sms ve e-posta ile bilgilendirildi.

İstanbulkart Çerçeve Sözleşmesi Neleri Kapsıyor?

BELBİM, ”İstanbulkart Çerçeve Sözleşmesi 30.04.2023 tarihinde yürürlüğe girmek üzere yenilenmiştir. İstanbulkart kullanıcıları, 6493 sayılı Kanun uyarınca yürürlüğe girinceye kadar Çerçeve Sözleşme’yi herhangi bir ücret ödemeden feshedebileceklerdir. Ancak fesih talebinin belirtilen tarihe kadar yapılmaması halinde değişiklik kabul edilmiş sayılacaktır.

Çerçeve Sözleşmeye Ulaşmak İçin Tıklayınız

haberbornova.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu